30.5.12 – אי קביעת כללים לביצוע בדיקה מחדש של דרגת אי כושר להשתכר.

21.2.12 – לצפיה – שאילתא: מדוע לא חולקו ערכות מגן לחולים מונשמים

סגן השר מתן וילנאי בתשובה לשאילתא של ח”כ הרב אמסלם.

25.1.12 – הרב אמסלם הגיש שאילתא לשר החינוך ולשר לביטחון פנים: מדוע לא מומש צו סגירה לסמינר דרכי רחל ביתר עילית הפועל ללא רישיון.

23.1.12 – הרב אמסלם הגיש שאילתא לשר הביטחון בעקבות פניות על התרבות זריקות אבנים בכבישי יו”ש.

23.1.12 – הרב אמסלם הגיש שאילתא לשר התחבורה בעקבות פציעת נוסע מאבן באוטובוס לא ממוגן.

19.1.12 – כיכר השבת: פרשת כביש 6: הרב אמסלם הגיש שאילתה לשר אהרונוביץ

בעקבות חשד להתעללות של סייר בכביש 6 במשפחה חרדית, הגיש חבר-הכנסת הרב חיים אמסלם (‘עם שלם’) שאילתה דחופה לשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ. שאר חברי-הכנסת החרדיים התעלמו מהסיפור והעדיפו לשתוק.

הרב אמסלם בשאילתא לשר החינוך: מדוע נשללה “קצבת משפחה נזקקת” מנשות אברכים? 29.12.11

26/10/11 הרב אמסלם הגיש שאילתא בעקבות הפרסומים על ביטול המערך לגיוס חרדים

פורסם (מקור ראשון 24/10/11, מצ”ב) כי בכוונת צה”ל לבטל חלק מהתוכניות המיוחדות לחרדים בצה”ל. צפוי כי המהלך יוריד משמעותית את שיעור הגיוס מקרב החרדים. רצוני לשאול: 1. האם הדברים נכונים? 2. כמה היתה עלות התוכניות? 3. האם הצבא אינו רואה חשיבות בשילוב הציבור החרדי בנשיאה בנטל?

שאילתא: האם משרד החינוך מגבה אפליה בסמינרים? 22.11.11

בעקבות ההקלטה שפורסמה בתקשורת בה נשמעה מפקחת מצדיקה מנהל שמסרב לקבל תלמידה בשל היותה ספרדיה, הרב אמסלם הגיש שאילתא לשר החינוך בענין.

26/10/11 הרב אמסלם הגיש שאילתא בעקבות הפרסומים על ביטול המערך לגיוס חרדים

פורסם (מקור ראשון 24/10/11, מצ”ב) כי בכוונת צה”ל לבטל חלק מהתוכניות המיוחדות לחרדים בצה”ל. צפוי כי המהלך יוריד משמעותית את שיעור הגיוס מקרב החרדים.

רצוני לשאול: 1. האם הדברים נכונים? 2. כמה היתה עלות התוכניות? 3. האם הצבא אינו רואה חשיבות בשילוב הציבור החרדי בנשיאה בנטל?

5.10.11 התעלמות מצרכי מוגבלים בניידות שהינם גם מוגבלים בטיפול בעצמם

בעקבות פנייות מציבור הנכים הגיש ח”כ הרב אמסלם השבוע שאילתא: המדינה מכירה בצרכי אדם המוגבל בניידות, ומעניקה לו קצבת ניידות, ומכירה בצרכי אדם המוגבל בטיפול בעצמו, ומעניקה לו קצבת שירותים מיוחדים. אולם אדם המוגבל גם בניידות וגם בטיפול בעצמו לא יקבל את מלוא הסיוע לו הוא זקוק. הנימוק הוא “כפל קיצבאות”. המשמעות היא נכים שלא מקבלים סיוע.

15.8.11 סגירת מרכז יום לחולי אלצהיימר בבית שמש

הרב אמסלם בבשאילתא לשר הפנים : העירייה הורתה למרכז יום לחולי אלצהיימר לעזוב את משכנו במתנ”ס זינמן בבית שמש בלי שינתן מקום חלופי. משמעות הדבר הינה התדרדרות מיידית במצבם המנטלי והתפקודי. מה בכוונת משרדך לעשות בנידון?

8.9.11 גניבת הענק של מנהלי התיכונים החרדיים 
הרב אמסלם בשאילתא לשר החינוך: כי מנהלי התיכונים החרדים (מלבד בבני ברק) אינם מעבירים למורות את מלא הסכומים המועברים עבורן ממשרד החינוך ומשלשלים אותם לכיסם.בין הסעיפים צויין כי תוספת של 10% המועברים עור מורה המלמדת מעל 18 ש”ש אינה מועברת למורות, 15% מהמשכורת נלקחת תחת סעיף “תרומה”, ועוד. רצוני לשאול: 1. האם הדברים נכונים? 2. האם משרדך מפקח על גובה המשכורת המגיעה לידי המורות בתיכונים החרדים? 2. מה בכוונת משרדך לעשות בנידון?

 

8.9.11 פיקוח על שכר לימוד בגנים ובתלמודי תורה חרדיים 
הרב אמסלם בשאילתא לשר החינוך: בציבור החרדי נשמעות טענות שמנהלי תלמודי תורה מתעשרים על חשבון שכר הלימוד הנגבה מההורים. העירייה מממנת מבנים, חשמל, מים וכדומה. משרד החינוך מעביר תקציב עבור כל תלמיד וסכומים נוספים. ובכל זאת נדרשים ההורים לשלם מאות שקלים בחודש.
רצוני לשאול: 1. האם הדברים נכונים? 2. כמה מעביר משרד החינוך עבור כל ילד בגן ובלמוד תורה? 3. האם יש פיקוח על גובה שכר הלימוד בגנים ובתלמודי תורה ולמה הוא משמש?

 

הרב אמסלם בשאילתא לשר התמ”ת: מדוע חוק הצבת מכשירי החייאה במקומות הומי אדם אינו מיושם

הצבת אנטנות סלולריות על גגות מבני מגורים 5.7.10

השר להגנת הסביבה עונה לשאילתא של הרב אמסלם ואומר כי משרדו יגביר בקרוב את הפיקוח על הקרינה הנפלטת מאנטנות סלולריות.

הרב אמסלם הגיש שתי שאילתות למען ציבור הנכים 21.7.10

מדוע חברות הביטוח ממאנות לבטח איבזור לרכבי נכים

מדוע ביטוח רפואי לנוסעים לחו”ל אינו כולל מוגבלויות של נכה

רכב לנכי צה”ל בעלי משפחה מרובת ילדים

נכה צה”ל זכאי לרכב רפואי של עד 1600 סמ”ק. אין בכך פתרון לנכה בעל משפחה מרובת ילדים הנדרש לקחת את ילדיו לבית-הספר או לאירועים משפחתיים. רצוני לשאול: 1. מדוע לא מאושר רכב בהתאם לגודל המשפחה? 2. מה ייעשה בנושא?

שאילתא בענין גניבת בלוני גז בירושלים

תושבים בשכונות רוממה, גבעת-שאול ומטרסדורף בירושלים, טוענים כי הם סובלים מגניבות של בלוני-גז, כנראה על-ידי גורמים שזו “פרנסתם”. הוגשו תלונות שלא נשאו פרי. לפי אחד התושבים נמסרו למשטרה מספרי כלי-רכב שמהם יצאו גנבי בלונים.

שאילתא בענין פתיחת חקירה נגד השדר גבי גזית שהשתלח בחרדים

לאחרונה פורסם כי שדר כינה את החרדים עלוקות ותולעים וקרא לכבות להם את החשמל. שר המשפטים:אף שאיננו סבורים כאמור, כי המישור הפלילי הוא המתאים לטיפול בנושא, הרי שנוכח חומרתם יוצאת הדופן של הדברים, ראוי לטעמנו לפעול בעניין זה באפיקים הרלוונטיים של הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, מועצת העיתונות וכיוצא באלו. 

שאילתא בעניין הטיפול בבשר מוברח

נתפסו כשישים טון בשר שהוברח מהשטחים לאזור הצפון.הרב אמסלם פנה לשר החקלאות בבקשה לדעת כיצד טופל המקרה וכיצד מטפלים בכלל במקרים מעין אלו.

שוטר צולם מתיז גז בפניו של מפגין חסר ישע. הרב אמסלם פנה בשאילתא

בסרטון, באינטרנט, נראה שוטר בישוב יצהר בתאריך 29 באפריל 2010 מתיז גז פלפל לעיניו של מפגין שהיה שרוע על הרצפה, מוחזק על ידי שוטרים אחרים ולא גילה כל התנגדות. שר המשפטים: נסיבות האירוע הועברו לחקירת מח”ש אשר רק בסופה ייקבע אם יש לראות במעשה עבירה.

האם מדינת ישראל מאפשרת לפלסטינים להשתלט על בקעת הירדן? 21.4.10

פורסם בתקשורת כי הרשות הפלסטינית מבצעת שורה של צעדים בניגוד לחוק ובמימון מדינות זרות במטרה לקבוע עובדות בשטח בקעת הירדן. הרב אמסלם פנה בשאילתא לרוה”מ בענין.

החינוך העצמאי מנהל רישום סלקטיבי שאינו פתוח לציבור 13.4.10

הורים בבית שמש ובביתר עלית פנו לרשום את ילדיהם לבתי ספר יסודיים בחינוך העצמאי ונמסר להם (בחודש אפריל) כי החינוך העצמאי אינו מאשר להתחיל את הרישום, יחד עם זאת נודע להם כי המוסדות פונים מיוזמתם למשפחות שהם מעוניינים בהם ומבצעים רישום. הרב אמסלם פנה בשאילתא לשר החינוך

הרב אמסלם הגיש שאילתא בעניין אי יישום חוק הצבת מכשירי החייאה במקומות ציבוריים

מידי שנה לוקים 8000 איש בדום לב פתאומי. כל דקה שעוברת היא קריטית עבורם. מדוע לא מיושם החוק המחייב הצבת מכשירי החייאה במקומות ציבוריים? 9.3.10

מדוע הורה צה”ל למחוק פסוק ממחסום

בעקבות פניית נשות “מחסום ווטש”, צה”ל הורה ללוחמים דתיים להסיר שלט ובו הפסוק “ארדוף אויבי ואשיגם ולא אשוב עד כלותם” ממחסום ביהודה ושומרון. האם אין צה”ל מחנך את חייליו לאור פסוק זה?

התרבות מקרי החצבת והחזרת במגזר החרדי

הרב אמסלם בשאילתא לסגן שר הבריאות: פורסם כי מחלת החזרת נתגלתה בשני מוסדות חינוך בירושלים וכי יש חשש למגיפה שהגיעה מארצות-הברית. .

רצוני לשאול, האם יש חשש להתפשטות מחלות החצבת והחזרת? אם כן מה נעשה בנושא?

הפרת זכויות עובדים במפעל אקרשטיין בירוחם

במפעל אקרשטיין מנעה ההנהלה מהעובדים להתאגד על מנת לתבוע את תנאי עבודתם. הרב אמסלם פנה לשר התמ”ת לשאול על טיפול משרדו במקרה

העסקת אנשים עם מוגבלויות

הוראת שעה המחייבת מעסיקים לפעול להעסקת אנשים עם מוגבלות עומדת לפוג ללא שניתן מענה של קבע לנושא. הרב אמסלם פנה לשר התמ”ת בשאילתא

הכאת מפגין חרדי כבול

שוטרים עצרו נער חרדי שקרא לעברם קריאות נאצה , כבלו אותו והכניסו אותו לניידת, שם הפליאו בו את מכותיהם. הרב אמסלם ביקש את תגובת השר לביטחון פנים למקרה.אהרונוביץ עונה: התלונה הועברה למח”ש

הקמת תחנת כח פחמית באשקלון

תושבי אשקלון מוחים על הקמת תחנת כח פחמית באיזורם. הרב אמסלם ביקש את תגובת שר התשתיות לטענות התושבים

התפרעויות של ערבים בשכונת שמעון הצדיק- המשטרה בחרה לעצור דווקא נער יהודי

שוטרים שהוזעקו ע”י יהודים בעקבות התפרעויות של ערבים, הגיעו למקום ועצרו דוקא נער יהודי. השר לביטחון פנים מצדיק את פעולות המשטרה

אבנים הושלכו על שכונת רמת שלמה

אבנים הושלכו על תושבים בשכונת רמת שלמה מכיוון שועפט. הרב אמסלם ביקש לדעת כיצד טיפלה המשטרה במקרה

מדוע ננקטו צעדים רק נגד יהודי המשמיע מוזיקה ולא נגד המואזין

המשטרה עצרה לחקירה את בעל המסעדה היהודית ברחבת מערת המכפלה בטענה כי הינו משמיע מוזיקה בווליום מעל המותר. 20 מטר משם רועשים צריחי המסגדים ללא מעכב. האם רק השמעת שירים יהודיים אסורה בחוק? סגן שר הביטחון טוען כי המסגדים אינם מרעישים מעל המותר בחוק

שאילתא לשר הפנים בעניין העסקת פקחי חניה יהודיים בשבת בכפר סבא

בעקבות פרסום בתקשורת כי עיררית כפר סבא מעסיקה פקחי חניה יהודיים בשבת ואף טוענת כי הדבר הינו חוקי, פנה הרב אמסלם בשאילתא לשר הפנים בעניין. שר הפנים טוען: לא היו דברים מעולם

סילוק מיכלי הדלק בגבעת שאול

שאילתא לשר להגנת הסביבה: ורסם כי משרדך דורש סילוק מיכלי-הדלק במורדות גבעת-שאול, דבר המהווה לכאורה זיהום ופוגע בתושבי גבעת-שאול והר-נוף בירושלים.רצוני לשאול…

עצירת הריסת ביתו של הרב אריה לוין, “אבי האסירים”

תודה, אדוני היושב ראש. אדוני השר, הוועדה המחוזית בירושלים החליטה לדחות את עמדת הוועדה המקומית ופסקה שביתו של רבי אריה לוין זצ”ל, אבי האסירים, ייהרס. יש פרסום בנושא שאני צירפתי. ברצוני לשאול:

הקשר שבין שימוש בסלולרי לגידולים במוח

פורסם כי מחקר חדש של ארגון הבריאות העולמי קובע שיש קשר בין שימוש בסלולארי לבין גידולים במוח.

 אילוץ בחורי ישיבה לחלל שבת

מצוקת מבני החינוך בשכונת רמות ובשכונת גבעת שאול בירושלים

 בתאריך: 24/06/2009
השכונות החרדיות בירושלים סובלות ממצוקת מבני חינוך, דת ורווחה. עיריית ירושלים ככל הנראה אינה מקצה את משאביה באופן שוויוני, והדבר בא לידי ביטוי בסבל רב של תושבי השכונות החרדיות בכלל, ושכונת רמות וגבעת-שאול בפרט.

בית-העלמין היהודי בטולדו נהרס

ביום כ”ט באדר תשס”ט (25 במרץ 2009):
בעיתון “המבשר” מ-4 במרס 2009 פורסם כי בית-העלמין בטולדו, ספרד, נהרס. חילול בית-העלמין היהודי בוצע חרף מסע שתדלנות מצד גורמים רבניים בעיקר.

מפקח הונאה בכשרות מטעם הרבנות הראשית הותקף על-ידי בעלי אטליז

לאחר שהוסרה תעודת הכשרות מהאטליז, הוא מציע את עצמו ככשר בהשגחה פרטית של המשגיח. המפקח הגיע לאטליז, הציג את עצמו וביקש לצלם את התעודה המוצגת שם. בתגובה התנפלו עליו בעל האטליז ובניו

בדיקת תלונה על אלימות שוטרים

ביום כ”ה בסיוון תשס”ט (17 ביוני 2009): 
נודע לי על התנהגות אלימה לכאורה, מצד שוטרים. למיטב ידיעתי הפרטים הועברו למחלקה לחקירת שוטרים.